Part Number: CFAL128128B0-011W
  • 128X128 pixel
  • 1.1inch diagonal (active area) round OLED display
  • Super thin and lightweight!
  • 6800, 8080, SPI, I2C interfaces
  • The perfect OLED display for wearables!
The ZIF connector you need:
24-position 0.5mm pitch
    Products Affected: CFAL128128B0-011W, CFAL128128B0-011Y
    Date Issued: January 15, 2020
    Summary: The external diameter of the parts listed is being changed
    Reason: The glass used is being changed to a slightly larger diameter glass.
    Impact: The diameter of the display will change from 36.98mm to 37.18mm. The part number will not change
    Price Change: TBD
    Response: None required
  • text_snippetProduct Update #10904: (New Product) CFAL128128B0-011W
    New Product: CFAL128128B0-011W
    Date Issued: November 28, 2017
    Summary: (New Product) CFAL128128B0-011W
Need a written quote? Add to cart, then enter your email address in the "request a quote" box.
Price:
Calculating shipping status...
Quantity Unit Price
92 Units In-Stock & Ready To Ship
Pricing is subject to change.
* Contact us about potential lead times.
Other components worth considering
4656 Multi-use ZIF Breakout Board
4626 24 Position, 0.5mm Pitch, Gold, FCC FPC ZIF Connector