Part Number: CFAL12864D-0154M-W
White 1.54" 128x64 Graphic OLED display offers a crisp, high-contrast display with super-wide viewing angles.
  • 1.54-inch 128x64 graphical OLED display
  • On-board SSD1309 controller
  • +3.0V Logic Power Supply
  • +12.5V Display Power Supply
  • 1/64 Duty
  • Operating Temperature: -40 ° C to +70 ° C
  • Storage Temperature: -40 ° C to +80 ° C
Additional Options
Buy this OLED display in a development kit and save some time!
1.54 Inch White OLED Development Kit
Part Number: CFAL12864D-0154M-W-E1-2
Details
Quantity 1
Quantity:
Need a written quote? Add to cart, then enter your email address in the "request a quote" box.
Price:
Calculating shipping status...
Quantity Unit Price
391 Units In-Stock & Ready To Ship
Pricing is subject to change.
* Contact us about potential lead times.
Other components worth considering
4616 SSD1309 OLED Breakout Board
4626 24 Position, 0.5mm Pitch, Gold, FCC FPC ZIF Connector